Stevenage Sports Acrobatics Club
Stevenage Sports Acrobatics Club

Gymnast of the month

Every Month the coaches select a gymnast who has stood out in one or more of the following areas: Attendance / New skills learnt / Good Behaviour / Improvement / Being helpful They are awarded a trophy to keep.

2017 Winners

 

GYMNASTS OF JANUARY

PREPARATION - OLIVIA HUTTON

DEVELOPMENT - HATTIE FANCY

INTERMEDIATE - BEATRICE LEWIS

ADVANCED - BETHANY VAUGHAN

 

GYMNASTS OF FEBRUARY

PREPARATION - CHARLIE HOLDEN

DEVELOPMENT - FAYE KENYON

INTERMEDIATE - CHLOE LAVELLE

ADVANCED - LUCI SMART

 

GYMNASTS OF MARCH

PREPARATION - SUMMER PALMER

DEVELOPMENT - IMOLA JOZSA

INTERMEDAITE - MIMI LEWIS

ADVANCED - MOLLIE ROULSON

 

GYMNASTS OF APRIL

PREPARATION - NEAVE CAMPBELL

DEVELOPMENT - IMOGEN MATHESON

INTERMEDIATE - TINASHE MASHIRI

ADVANCED - ABBIE COOKLAND

 

GYMNASTS OF MAY

PREPARATION - ALEX RYAN

DEVELOPMENT - ELLIEMAE GIBSON

INTERMEDIATE - EVIE MCDAID

ADVANCED - SHANE BILSBY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016 WINNERS

 

 

 

GYMNASTS OF DECEMBER

PREPARATION - HANNAH TREAGUS

DEVELOPMENT - DEMI COPELAND

INTERMEDIATE - OLIVIA BANDYRA

ADVANCED - LEANNE BARBER

 

GYMNASTS OF NOVEMBER:

PREPARATION:OLIVIA HANRAHAN-DEACON

DEVELOPMENT:EMMA GODBEER

INTERMEDIATE:LUCY ALLEN

ADVANCED:BERRI CLARKE

 

GYMNASTS OF OCTOBER:

PREPARATION: FLYNN RILEY

DEVELOPMENT : FAYE KENYON

INTERMEDIATE: LILY HENDERSON-THYNNE

ADVANCED : LIANA MARSHALL

 

 

GYMNASTS OF SEPTEMBER :

PREPARATION: AIMEE JUDD

DEVELOPMENT : AMELIA SPINKS

INTERMEDIATE : ABBIE CHILDS

ADVANCED : COURTNEY SHARP

 

GYMNASTS OF AUGUST :

PREPARATION:ELLEN SAMSON

DEVELOPMENT: GEORGINA SMITH

INTERMEDIATE: BROOKE GARRETT

ADVANCED: GEORGIA BROWN

 

GYMNASTS OF JULY:

PREPARATION:EMMA BARTRAM

DEVELOPMENT: BRIANNA LOVELOCK

INTERMEDIATE: CHLOE LAVELLE

ADVANCED: TRIXABELLE VOOGHT

 

GYMNASTS OF JUNE:

PREPARATION:CAROLANNE SEWELL

DEVELOPMENT: AIMEE HANKIN

INTERMEDIATE:EVIE MCDAID

ADVANCED: MEGAN BUTT

 

GYMNASTS OF MAY:

PREPARATION:MILLIE SPURR-JONES

DEVELOPMENT: CHLOE GAJIC

INTERMEDIATE:MADDIE RYAN

ADVANCED: ANNIE TRUBY

 

GYMNASTS OF APRIL:

PREPARATION - LIVIA KNOT

DEVELOPMENT - SKYE OSWICK-ENDERSBY

INTERMEDIATE - OLIVIA LINDSAY

ADVANCED - RACHEL BUNTING

 

 

GYMNASTS OF MARCH

PREPARATION - LEIGHA SEWELL

DEVELOPMENT - IYLAH O'BRIEN

INTERMEDIATE - LUCY BROCKWELL

ADVANCED - MADISON OXLAND-BAIDOO

 

 

GYMNASTS OF FEBRUARY

PREPARATION - TEGAN ALLEN

DEVELOPMENT - ISABEL COLLETT

INTERMEDIATE - MADISON REED

ADVANCED - ANNIE TRUBY

 

GYMNASTS OF JANUARY

PREPARATION - EMILY MILES

DEVELOPMENT - KATIE STOKES-GEDDES

INTERMEDIATE - TINASHE MASHIRI

ADVANCED - MOLLY WINTER

2015 WINNERS

GYMNASTS OF DECEMBER

PREPARATION SQUAD - EMILY WILSON

DEVELOPMENT SQUAD - TAYA BRENT

INTERMEDIATE SQUAD - BROOKE GARRETT

ADVANCED SQUAD - JENNA EDWARDS

GYMNASTS OF NOVEMBER

PREPARATION SQUAD - OLIVIA KEMP

DEVELOPMENT SQUAD - BRIANNA LOVELOCK

INTERMEDIATE SQUAD - EMILY BAKER

ADVANCED SQUAD - DANI HIPKIN

GYMNASTS OF OCTOBER

PREPARATION SQUAD - ROXY WILKINSON

DEVELOPMENT SQUAD - COURTNEY SHARP

INTERMEDIATE SQUAD - BEATRICE LEWIS

ADVANCED SQUAD - EVIE BAUGHN

GYMNASTS OF SEPTEMBER

PREPARATION SQUAD - BESSIE BANKS

DEVELOPMENT SQUAD - TIA HAKE

INTERMEDIATE SQUAD - JASMINE COOPER

ADVANCED SQUAD - KEIRA BHASIN

GYMNAST OF AUGUST

PREPARATION SQUAD - GRACE BURTON

DEVELOPMENT SQUAD - CAITLIN OXTON

INTERMEDIATE SQUAD - EMILY BAKER

ADVANCED SQUAD - ABBIE DARTNELL

GYMNASTS OF JULY

PREPARATION SQUAD - LEIGHA SEWELL

ADVANCED SQUAD - JESSICA SOUTHEY

DEVELOPMENT SQUAD - EVIE MCDAID

INTERMEDIATE SQUAD - LUCY ALLEN

GYMNASTS OF JUNE

PREPARATION SQUAD  - JACK BROCKWELL

DEVELOPMENT SQUAD - MADDIE RYAN

INTERMEDIATE SQUAD - ELLA FOBBESTER

ADVANCED SQUAD - CHLOE COOK

GYMNASTS OF MAY

PREPARATION SQUAD - SOPHIA THEODOSSIOU

DEVELOPMENT SQUAD - ELIZABETH GREENHALGH

INTERMEDIATE SQUAD - LUCI SMART

GYMNASTS OF APRIL

ADVANCED SQUAD - EVIE BAUGHN

INTERMEDIATE SQUAD - LUCY BROCKWELL

DEVELOPMENT SQUAD - RACHEL YOUNG

PREPARATION SQUAD  - TAYA DELUCE

GYMNASTS OF MARCH

PREPARATION SQUAD - ELLIE DARKER

DEVELOPMENT SQUAD - MADDIE RYAN

INTERMEDIATE SQUAD - ISOBEL WHISH

ADVANCED SQUAD - LEANNE BARBER

GYMNASTS OF FEBRUARY

PREPARATION SQUAD - ISABEL BANKS

DEVELOPMENT SQUAD - KEIRA HAILEY

INTERMEDIATE SQUAD - SEB PAYNE

ADVANCED SQUAD - BESSIE HOLLOWAY

GYMNASTS OF JANUARY

PREPARATION SQUAD - MILLIE LAVELLE

DEVELOPMENT SQUAD - HOLLY BEAL

INTERMEDIATE SQUAD - TAMAR BHASIN

ADVANCED SQUAD - JENNA EDWARDS

2014 WINNERS

GYMNASTS OF DECEMBER

 

ADVANCED SQUAD - SUSANNA WRIGHT

DEVELOPMENT SQUAD - CHLOE GAJIC

PREPARATION SQUAD - HANNAH SALISBURY

GYMNASTS OF NOVEMBER

 

ADVANCED SQUAD - HANNAH LILLEY

 

DEVELOPMENT SQUAD - ELLIE REID-COX

 

PREPARATION SQUAD - LUCY SIMPSON

GYMNASTS OF OCTOBER

 

ADVANCED SQUAD - HANNAH DEEPROSE

PREPARATION SQUAD - NEAVE CAMPBELL

 

DEVELOPMENT SQUAD - NAOMI SLEATOR

GYMNASTS OF SEPTEMBER

 

PREP SQUAD - OLIVIA HAWKES

DEVELOPMENT SQUAD - CHARLOTTE SPINKS

ADVANCED SQUAD - IMOGEN BENNETT

GYMNASTS OF AUGUST

ADVANCED SQUAD - MAIZIE SPICER

DEVELOPMENT SQUAD - EMILY BAKER

PREP SQUAD - JADE TAYLOR

GYMNAST OF JULY

PREPARATION SQUAD - HOLLY GAJIC

DEVELOPMENT SQUAD - IMOGEN MATHESON

ADVANCED SQUAD - AMY LIGHT

GYMNASTS OF JUNE

PREPARATION SQUAD - AMELIE ROMAN

DEVELOPMENT SQUAD - MEGAN JONES

ADVANCED SQUAD - ABBIE DARTNELL

GYMNASTS OF MAY

PREPARATION SQUAD - TINASHE MASHIRI

DEVELOPMENT SQUAD - JASMINE COOPER

ADVANCED SQUAD - CAOIMHE CAPTAIN

GYMNASTS OF APRIL

PREPARATION SQUAD - DREAM BREARLEY

DEVELOPMENT SQUAD - LUCY BROCKWELL

ADVANCED SQUAD - CHLOE ADUPINA

GYMNASTS OF MARCH

PREPARATION SQUAD - AIMEE HANKIN

 

DEVELOPMENT SQUAD - CHI BREARLEY

ADVANCED SQUAD - SOPHIE COXALL

GYMNASTS OF FEBRUARY

 

PREPARATION SQUAD - KEIRA MAY

DEVELOPMENT SQUAD - JENNY SIMPSON

ADVANCED SQUAD - AMBER MOYLAN

GYMNASTS OF JANUARY

PREPARATION SQUAD - EMELIA HOLDSTOCK

DEVELOPMENT SQUAD - TAMAR BHASIN

ADVANCED SQUAD - KATIE WHITEHEAD

2013 WINNERS

GYMNASTS OF DECEMBER

 

ADVANCED SQUAD - NYREE BARNES

DEVELOPMENT SQUAD - AMELIA LEWIS

PREPARATION SQUAD - CAROLANNE SEWELL

GYMNASTS OF NOVEMBER

PREPARATION SQUAD - GEORGIA MULCAHY

DEVELOPMENT SQUAD - MADISON-MAY DUMBRELL

ADVANCED - NEO DEMPSEY-JAMES

GYMNASTS OF OCTOBER

PREPARATION SQUAD - LOUISE GURNEY

ADVANCED SQUAD - EVA CORBETT

GYMNASTS OF SEPTEMBER

ADVANCED SQUAD - GEORGIA JENNINGS

PREPARATION SQUAD - BETHANY JEVON

DEVELOPMENT SQUAD - ISABELLE LACORTE

GYMNASTS OF AUGUST

PREPARATION SQUAD - SASHA GRUJIC

ADVANCED SQUAD - PHOEBE BENNETT

GYMNASTS OF JULY

 

DEVELOPMENT - EMILY BAKER

 

PREPARATION - SIMONA THORPE

ADVANCED- JESSICA SOUTHEY

GYMNASTS OF JUNE

 

Advanced Lily Holloway

Development - Kayleigh Gray

 

Prep - Kiera Wilkinson

GYMNASTS OF MAY

 

PREP - BEATRICE LEWIS

DEVELOPMENT - SCARLETT SMITH

ADVANCED - HEATHER MACINNES

GYMNASTS OF APRIL

 

PREP - MEGAN FRANKS

DEVELOPMENT - MADDIE RYAN

ADVANCED - TARA GUDGIN

Gymnast of March

 

Prep - Imogen Matheson

 

Development - Chloe Lavelle

Gymnast of March - Advanced squad

Maizie Spicer

February

 

Prep - Keira May

Development - Chloe Adupina

Advanced - Hannah Laskey-Sanders

 

January

Prep - Honeysuckle Plummer

Development - Emily Albone

Advanced - Bessie Holloway

2012 WINNERS

Print Print | Sitemap
© Stevenage Sports Acrobatics Club